+90 212 227 4480

Eğitim Programları

KRİZ YÖNETİMİ VE İLETİŞİMİ
PROGRAMIN AMACI:
Bu eğitim programı; kurum ve kuruluşların karşılaştıkları krizlerle mücadele edebilmeleri, bu krizleri gerçekleşmeden önleyebilmeleri ve en az zarar ile atlatabilmeleri için sahip olmaları gereken bilgi birikimini ve yetileri kazandırmayı amaçlamaktadır.

PROGRAMIN HEDEF KİTLESİ:

Başta özel işletmelerin, sivil toplum kuruluşlarının ve kamu kuruluşlarının; üst ve orta düzey yöneticileri, kurumsal iletişim/halkla ilişkiler departmanı çalışanları olmak üzere çeşitli disiplinlerde üniversite eğitimi almış, kriz yönetimi ve iletişimi alanında kendini geliştirmek isteyen herkese açıktır.

PROGRAMIN TEMEL İÇERİĞİ:

  • Kriz ve Kriz Yönetimi: Temel Kavramlar
  • Kriz Yönetim Planı
  • Kriz Yönetim Stratejileri
  • Kriz Yönetiminin Değerlendirilmesi
  • Kriz İletişimi
  • Kriz İletişiminde Medya
  • Kurumsal Risk Yönetimi ve Risk İletişimi
  • Dünyadan ve Türkiye’den örnek kriz vakaları
Kriz simülasyonlarının hazırlanması*
* Sektörün duayenlerinden bir konuğun katılımı ile gerçekleştirilecektir.

PROGRAMIN EĞİTMENLERİ:

Doç.Dr.İnci Çınarlı, Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Anabilim Dalı öğretim üyesidir. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 2004 yılında Marmara Üniversitesi’nde Doktora tezini tamamlayan Çınarlı, 2004 yılında Yardımcı Doçent, 2011 yılında da Doçent oldu. Çınarlı; lisans ve yüksek lisans düzeylerinde Kriz ve Risk İletişimi Yönetimi, Stratejik İletişim Yönetimi, Halkla İlişkiler Kuramları ve Modelleri ve Sağlık İletişimi dersleri vermektedir. Doç.Dr.İnci Çınarlı’nın Kriz ve Risk İletişimi alanlarında yayınlanmış Kriz İletişimi (2016) kitabı ve editörlüğünü yaptığı ‘Belirsizlik Toplumu’nun Krizi’ (2009) ve yine bu alanda yayınlanmış makaleleri bulunmakta ve ayrıca kendi uzmanlık alanlarında eğitimler vermektedir.

Prof.Dr.Gülçin Büyüközkan, Galatasaray Üniversitesi Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanıdır. 1993 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü tamamladı. Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisans derecelerini Fransa’da ENSGI’den (Ecole Nationale Supérieure de Génie Industriel) 1996 yılında ve Boğaziçi Üniversitesi’nden 1997 yılında aldı. YÖK bursu ile Avrupa Birliği Doktora Programı çerçevesinde Institut National Polytechnique de Grenoble’da (INPG-Fransa) gerçekleştirdiği doktora tezini 1999 yılında tamamladı. 2000 yılında Yardımcı Doçent, 2009 yılında Profesör oldu. 2008 yılından beri Lojistik Derneği (LODER) Yönetim Kurulu üyesi olan Prof. Büyüközkan, LODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.
Prof.Dr. Gülçin Büyüközkan; lisans ve yüksek lisans düzeylerinde Kriz Yönetimi, Yönetim ve Bilişim Sistemleri, Tedarik Zinciri Yönetimi, Şirket Yönetimi ve Girişimcilik, Modelleme ve Simülasyon konularında dersler vermektedir. Prof. Büyüközkan, kendi uzmanlık alanlarında kurumsal eğitimler ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Bilgi veya Başvuru Talep Formu

Merhaba değerli ziyaretçimiz, Galatasaray Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi - KRİZ YÖNETİMİ VE İLETİŞİMİ için dolduracağınız form bize ulaştıktan sonra en kısa süre içerisinde cevaplamış olmayı planlıyoruz.