AÇIK EĞİTİMLER

Açık Eğitimler Kurumsal Eğitimler
DİĞER SERTİFİKA PROGRAMLARIMIZ
“FİNANSAL ZAMAN SERİLERİ : MODELLEMESİ, TAHMİNİ VE ÖNGÖRÜSÜ
63 SAAT
              Eğitimin Kapsamı:
  • Finansal piyasalarda çoklu-denge ve kaosun saptanması. Piyasalarda karasız durumların oluşumu ve testi. Kaotik süreçlerin analizi. Kaotik finansal değişkenlerin öngörüsü. Kaotik piyasalarda rasyonel beklentiler çıkmazı ve volatilitenin hesabı. Şok nedir, tipleri ve nasıl modellenir. Piyasaya gelen şokların analizi ve modellemesi. Kalıcı şokların tespiti ve tahmin edilmesi.  Trend nasıl tespit edilir, yorumu nedir. Volatilite ve rejim değişikliği nasıl yorumlanır, modelde nasıl yer alır, nasıl test edilir. Piyasalar stokastik mi, deterministik mi yoksa kaotik mi davranır? Hangi davranış tipi daha iyi öngörülebilir.
 

              Eğitimin katkısı:
  • Eğitimimizde öğrendiklerinizi finansal piyasalarda çalışıyorsanız tüm kariyer hayatınız boyunca kullanabileceksiniz.
  • Özellikle finans piyasalarında öngörüde bulunanlar, kısa-uzun vade piyasa öngörüleri verenler, makroekonomik öngörüler verenler bu eğitimde bilgisayar programları ile desteklenen modelleme yöntemleriyle daha doğru kararlar alacaklar.
  • Finansal piyasa literatürünüze ekonomi yüksek lisans ve doktora derslerinde öğretilen güncel akademik finansal analiz ve projeksiyon yöntemleri eklenecek.
  • Tezinizi akademik olgu, bulgularla ve modellerle destekleyeceksiniz.
  • Ekonomi biliminde, bu konulara hakim olmayan uzmanlara kıyasla, açık arabilgi sahibi olacaksınız.
  • Grafikleri alt alta koyarak yaptığınız statik ve dar çerçevedeki yorumlardan kurtulup, çok daha verimli dinamik yorumlar yapabileceksiniz.
  • Galatasaray Üniversitesi’nin Master ve Doktora derslerinde eğitim veren değerli akademisyenleriyle tanışma ve onlardan uzun süreli kapsamlı bir eğitim alma olanağınız olacak.
                             
Sertifika Programına katılım için gerekli koşullar: Lisans mezuniyeti ve İngilizce.

Eğitmenler:
  Yrd. Doç.Dr. Ruhi Tuncer
  Dr. Yesim Gürbüz
  Dr. Ata Özkaya


Günler: Salı– Perşembe :  19.30-21.30, Ctesi: 10.30-12.30 ve 13.00-15.30 sertifika programı toplam 60 saat eğitim; 3 saat uygulamalı sunum bazlı sınav
Eğitim ücreti kişi başı 3500 tl. Grup toplu ödemeleri için kurumlara indirim yapılır. (3250 tl)
 


 
Merhaba değerli ziyaretçimiz,
Galatasaray Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi - “FİNANSAL ZAMAN SERİLERİ : MODELLEMESİ, TAHMİNİ VE ÖNGÖRÜSÜ için dolduracağınız form bize ulaştıktan sonra en kısa süre içerisinde cevaplamış olmayı planlıyoruz.
BİLGİ VEYA BAŞVURU TALEP FORMU
Ad Soyad :  

Telefon

:  Örnek : 02122593416

E-Posta

:  Geçerli bir e-posta adresi belirtiniz.

Mesajınız

: